Furmint Vogelsang 2018 M. Wenzel

1 257 Kč

Selekce nejlepších hroznů z vinohradu Vogelsang. Fermentace v použitých dubových sudech (velké), zrání cca rok na kalech, čištěno gravitačně. Podstatou je podloží, které tvoří břidlice s podílem železa – výrazně minerální víno, vrstevnaté, dlouhá dochuť, slanost.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Rodina přišla k Nesiderskému jezeru do obce Rust (Burgenland) v roce 1647. Vinařství je několika generační, aktuálně po otci převzal žezlo Michael Wenzel.

Hospodaření je biologické. Umístění je v nejvyšších polohách nad jezerem (pořád se jedná o mírný svah, takže žádné strmé kopce). Podloží je ve dvou různých podobách – Břidlice s podílem železa a vápenec.

Vinařství se zaměřuje na klasické burgenlandské odrůdy jako je Frankovka a Pinot Noir. Na konci 80. let začali se souhlasem rakouské vlády opět vysazovat Furmint, který měl v minulosti v této oblasti svoje místo. Poměrně dlouho dobu trvalo, než se podařilo Michaelovi s touto odrůdou prosadit. Dnes patří mezi to nejzajímavější, co vinařství produkuje a víno prakticky je vyprodáno ještě před lahvováním.