Champagne Dhondt Grellet Millésime Blanc de Blancs 2012

2 702 Kč

Lieu Dit „Les Nogers,“ Cuis 1er Cru Millésime                                                                                    1.490,-

100% Chardonnay ročník 2012, pouze přes 50let staré keře (Cuis – Premier Cru), spontánní fermentace a následné zrání vína bez filtrace či číření, či aditiv probíhá v barrique sudech po dobu minimálně 10 měsíců, následné zráni na kalech v láhvi 72 měsíců.

Detailní informace

Detailní popis produktu

V roce 1986 se, do té doby pěstitelé révy vinné Eric Dhondt a Edith Grellet, rozhodli přestat prodávat hrozny „negociánům“a začali vyrábět svá vlastní „pěstitelská“ vína pod značkou Dhondt-Grellet. Vinice tohoto malého vinařství se nacházejí především v severnější části Cote des Blancs, v obcích  Cramant, Chouilly a Cuis, dále pak v oblasti Cote des Sezanne a v Montagne de Reims, ve vesničce Avenay val d´Or. Eric byl na začátku velice prozíravý a ihned od roku 1986 začal chystat „solery“ z každé vinice separátně ve velkých tancích z nerezavějící oceli.

Od roku 2010 vinařství vede syn Erica a Edith, Adrien Dhondt. Adrien je jedním z největších talentů současné Champagne a “solery,“ které pro něj tatínek chystal od založení vinařství, umí mistrně zapracovat, coby rezervy do svých vín. Navíc ho baví i dnes trendy single-vineyard vína, připravená v burgundských sudech a inspirovaná  „burgundskou“ filosofií. Jeho první takový počin – Le Bateau – ze stejnojmenné vinice z Cramant Grand Cru se prakticky ihned stal legendárním vínem. Za rok 2017 byl mladičký Adrien vyhlášen vůbec nejlepším vinařem celé Champagne v rámci prestižních cen Champagne Trophés! Už teď se nemůžeme dočkat vín z podobnou filosofií jako je Le Bateau, na kterých Adrien právě pracuje a která se v blízké době objeví na trhu.